Return policy

Magrada tagastusõigused ja avaldus

E-poest ostetud kaubad saab soovi korral meile tagastada. Tagastamise õigus kehtib 14 kalendripäeva jooksul alates kauba kättesaamisest. Taganemisõigus ei kohaldu, kui kliendiks on juriidiline isik.

Esita tagastamise avaldus

Kaupade tagastamiseks täida taganemisavaldus märkides ära tagastatavad tooted ja nende kogused. Täidetud dokument edasta koos tagastatava kaubaga Magrada OÜ-le e-posti teel aadressile magrada@magrada.eu või postiga Magrada OÜ, Järva 9b, 80023 Pärnu, Eesti.

Ostetud toote tagastamiseks tuleb kliendil hiljemalt 14 kalendripäeva jooksul alates toote kättesaamisest esitada müüjale e-posti teel toote ostmisest digitaalselt (ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID abil) allkirjastatud taganemise avaldus. Taganemise avalduses tuleb ära märkida toote tagastamise põhjus. Digitaalselt allkirjastamata taganemisavaldusi vastu ei võeta, v.a siis, kui kliendil puudub objektiivsel põhjusel dokumentide digitaalne allkirjastamise võimalus (näiteks tema riigis selline võimalus ei eksisteeri). Sellisel juhul võib avaldus olla allkirjastatud käsitsi.

  • Palume kauba tagasta algses transpordipakendis.
  • Tagastamisega seotud otsesed kulud kannab klient. Välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, mille eest vastutab müüja.

Kliendil on õigus tutvuda kaubaga viisil, nagu see on tavapäraselt lubatud sarnase kaubaga tutvumiseks füüsilises poes testrit kasutamata. Klient vastutab kaubaga tutvumisel kauba väärtuse vähenemise eest, kui ta on kaupa kasutanud eeltoodust muul viisil. Kui toodet on kasutatud muuks otstarbeks või tootel või selle pakendil on kasutamise või kulumise märke, on müüjal õigus sõltuvalt tootele tekitatud kahju määrast alandada tagastatavat toote ostusummat vastavalt selle toote väärtuse vähenemisele või keelduda selle toote ostusumma tagastamisest.

Olenevalt tootest ei pruugi kliendil lepingust taganemise õigust olla, sest tagastatav toode peab vastama Eesti Vabariigi Võlaõigusseaduse § 53 lõikes 4 (neli) loetletud tingimustele. Selleks tooteks on eelkõige kliendi poolt kasutatud või kahjustatud pakendiga toode. Kaupadele, mida oma olemuse tõttu ei saa tagastada (nt avatud pakendiga kosmeetika, parfüümid, mille hulka kuuluvad ka kodulõhnastajad, hügieenitooted, mille hulka kuuluvad ka huulepalsamid) 14-päevane taganemisõigus ei kehti. Tagastusõigus ei kuulu samuti kinkekaartidele.

 

Kaupade tagastamine

Tagastamine pakiautomaadist

Sinisest SmartPOSTi pakiautomaadist kättesaadud tooted võid tagastada sinise või valge pakiautomaadi kaudu. Sinisest pakiautomaadist tagastamisel tuleb kasutada sama uksekoodi, mida paki kättesaamisel.

Omniva pakiautomaadist kätte saadud tooted võid tagastada pakiautomaadi kaudu, kasutades selleks tagastuskoodi, mis on kirjas paki saabumisest teavitavas SMSis. 

Tagastamine kullerteenusega 

SmartKULLERi teenuse kasutamisel tuleb paki tagastamiseks võtta ühendust SmartPOSTi klienditeenindusega ja leppida kokku aeg ja viis paki tagastamiseks. SmartPOSTi klienditeendinduse kontaktandmed on kättesaadavad SmartPOSTi kodulehel www.smartpost.ee/.

Muu kullerteenuse kasutamisel tuleb paki tagastamiseks võtta ühendust Magrada klienditeenindusega e-posti teel aadressil magrada@magrada.eu ja leppida kokku aeg, millal kuller tuleb pakile järgi.

 

Ostusumma tagastamine

Tagastatud kauba eest tagastab Magrada kliendile ostusumma viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 kalendripäeva jooksul. Tagasimakse tehakse samale arvelduskontole, millelt ostu eest tasuti.

Tagastatava ostusumma vähendamine seoses kauba väärtuse vähenemisega
  • Kui tootepakendit oli võimalik avada seda kahjustamata, kuid klient on rikkunud pakendit, on müüjal õigus kaupade tagastamisel nõuda tootepakendi väärtuse vähenemisega tekitatud kahju hüvitamist, mis arvestatakse maha kliendile tagastatavast ostusummast. Juhul kui tootepakendit ei saanud avada seda kahjustamata, ei vastuta klient rikutud pakendi ees
  • Kui tagastatud toodet on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik toote olemuses, omadustes või toimimises veendumiseks või tootel või selle pakendil on kasutamise või kulumise märke, on müüjal õigus sõltuvalt tootele tekitatud kahju määrast alandada tagastatavat toote ostusummat vastavalt selle toote väärtuse vähenemisele või keelduda selle toote ostusumma tagastamisest.

Kontakt

Kui teil on mistahes küsimusi või soove, võtke meiega ühendust, kirjutades e-posti aadressil magrada@magrada.eu.