Ostu- ja kasutamistingimused

Kehtivad alates 23.02.2020.

  1. Üldsätted

1.1. Käesolevad ostu- ja kasutamistingimused kehtivad magrada.eu veebipoest (edaspidi: veebipood) ostmisel. Kauba müüja on Magrada OÜ (edaspidi: müüja), aadress Järva 9b, Pärnu 80023, registrikood 1280763, tel +372 5264206, e-post magrada@magrada.eu. Tingimused kehtivad kõigi isikute (edaspidi: klient) ja müüja vahel veebipoe vahendusel kauba ostmisel tekkivate õigussuhete kohta.

1.2. Müüjal on õigus ostu- ja kasutustingimusi muuta ja täiendada, avaldades uued tingimused veebiaadressil https://www.magrada.eu/kontakt/ostu-ja-kasutamistingimused/. Kui klient tellis enne tingimuste muudatust, kohaldatakse sel ajahetkel kehtinud ostu- ja kasutamistingimusi.

1.3. Kliendil on õigus enne ostusooritamist käesolevad ostu- ja kasutamistingimused salvestada.

  1. Müügitingimuste kehtivus, kauba- ja hinnainfo

 2.1. Müügitingimused kehtivad Magrada veebipoest kaupade ostmisel.

2.2. Veebipoes müüdavate toodete hinnad ja kogused on märgitud toodete juurde.

2.3. Veebipoe hinnad on eurodes.

2.4. Kättetoimetamiskulud on kehtiv vastavalt ostu- ja kasutamistingimuste punktile 5.

2.5. Teave ja kirjeldus kauba kohta on esitatud veebipoes vahetult kauba juures ja sisaldavad käibemaksu.

  1. Tellimuse vormistamine

3.1. Tellimusi saab Magrada veebipoest esitada külalisena.

3.2. Kauba tellimiseks tuleb kliendil lisada soovitud tooted ostukorvi.

3.3. Klient valib tellimuse kättesaamise viisi ja koha.

3.3.1. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv SmartPOSTi või Omniva pakiautomaat, kuhu kaup toimetatakse.

3.4. Klient tasub müüja poolt pakutud maksekeskkondades.

3.5. Arve tasumisel klient kontrollib enne arve tasumist, et kõik sisestatud andmed on korrektsed.

3.6. Tellimuse ja makse kättesaamise kohta saadab müüja kliendile e-kirjaga kinnituse.

3.7. Leping müüja ja kliendi vahel jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest veebipoe arvelduskontole.

3.8. Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba laoseisuga või muul põhjusel, teavitatakse sellest klienti esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha viivitamata, hilisemalt 14 päeva jooksul teate saatmisest.

  1. Maksetingimused

4.1. Läbi Makskeskuse on kliendil võimalik toote eest tasuda pangalingiga või pangakaardiga (Visa või MasterCardi kaardid).

4.2. Magrada veebipoes saavad kliendid kasutada pangalinki järgmistes pankades. Eesti: Swedbank, SEB, LHV, Pocopay, Liisi ID ja Coop. Läti: Swedbank, SEB, Citadele ja Luminor. Leedu: Swedbank, SEB ja Luminor. Soome: Aktia, Ålandsbanken, Danske, Handelsbanken, Nordea, Oma Säästopankki, Pohjola, POP Pankki, S-Pankki, ja Säästopankki.

4.3. Maksekeskuse tehtud tehingud arveldatakse eurodes ning ka klientide kontodelt läheb maha ostusumma eurodes.

4.4. Klient tasub tellimust kinnitades täisulatuses toote hinnast.

4.5. Tellimuse maksumusele võib lisanduda teenustasu vastavalt kliendi ja panga- või krediitkaardi väljastaja vahel sõlmitud lepingule.

  1. Kauba kohaletoimetamine

5.1. Kaupa saab tellida SmartPOSTi ja Omniva pakiautomaati.

5.1.1. Kauba kohaletoimetamisel kliendi poolt valitud SmartPOSTi ja Omniva pakiautomaati Eesti piires kohaletoimetamise tasu ei lisandu, mistahes tellimuse maksumuse ulatuses.

5.1.2. Kauba kohaletoimetamisel kliendi poolt valitud SmartPOSTi ja Omniva pakiautomaati väljaspool Eestit lisandub kauba hinnale kohaletoimetamise tasu 15,00 €.

5.2. Eestisisesed saadetised jõuavad üldjuhul ostja määratud sihtpunkti 2-5 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumist.

5.3. Kauba kohalejõudmisest pakiautomaati teavitatakse klienti SMSi teel, mis sisaldab pakiautomaadi ukse avamiseks uksekoodi.

5.4. Müüja ei vastuta kliendile tekkinud kahju eest, kui müüjast mittetulenevatel põhjustel on kolmandad isikud saanud oma valdusse pakiautomaadi uksekoodi ning selle alusel on kaup kätte saadud.

5.5. Juhul, kui klient ei ole hoiutähtaja möödudes pakiautomaadist kaupa vastu võtnud, loeb müüja, et klient on tellimusest loobunud.

5.6. Müüja ei vastuta kohaletoimetamise viibimise eest, kui kaup anti logistikapartneritele üle õigeaegselt, kuid kohaletoimetamine viibis asjaolude tõttu, mida müüja ei suuda kontrollida.

  1. Taganemisõigus ja pretensioonide esitamise kord

6.1. Pärast tellimuse kättesaamist on kliendil õigus veebipoes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul. Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.

6.2. Kauba kontroll

6.2.1. Kauba kättesaamisel kohustub klient avama tellimuse pakendit ja tooteid kahjustamata.

6.2.2. Juhul, kui klient avastab kauba kättesaamisel, et talle on saadetud vale või defektne kaup või kaup ei jõua kliendini heas seisukorras ja kinnises pakendis, tuleb sellest koheselt teavitada müüjat e-postil magrada@magrada.eu.

6.2.3. Müüja vastutab kliendi ostetud kauba eest transportimise jooksul. Kauba kättesaamise hetkest müüja ei vastuta kauba kahjustumise või kadumise üle.

6.3. Olenevalt toodetest ei pruugi ostjal taganemise õigust olla ning need peavad vastama võlaõigusseaduse § 53 lg-s 4 loetletud tingimustele. Nendeks toodeteks on kasutatud tooted ja ostja poolt rikutud või kahjustunud pakendiga tooted. 14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil, nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes. Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.

6.4. Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus ning saata see e-posti aadressile magrada@magrada.euhiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest.

6.5. Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule – vale või defektne kaup.

6.6. Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.

6.7. Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud. Kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel.

6.8. Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.

6.9. Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

  1. Sooduskoodid

7.1. Sooduskood on numbrite ja/või tähtede kombinatsioon, mis võimaldab Teil osta Magrada veebipoest allahindlusega. Sooduskoodid on unikaalsed, mis tähendab, et sooduskoodid võivad pakkuda erineva väärtusega allahindlusi, mis kehtivad kogu tootevaliku või selle osa suhtes.

7.2. Sooduskood kehtib kindla ajani ning sellest teavitatakse Teid sooduskoodi saamisel.

7.3. Sooduskoodi tingimused

7.3.1. Sooduskood kehtib toodetele ainult Magrada veebipoes.

7.3.2. Sooduskood annab täiendavat allahindlust toodetele, sealhulgas ka juba soodustuses olevatele toodetele. Korrektse sooduskoodi sisestamisel lisandub soodustus ostukorvis ostu vormistades automaatselt, peale selle kinnitamist.

7.3.3. Tähtaja ületanud sooduskoodid on kehtetud ja ei kuulu ümbervahetamiseks uue koodi vastu.

7.4. Kampaania sooduskoodid

7.4.1. Kampaaniasoodustuste väärtuse ja kehtivusaja kohta saab täiendavat infot reklaamikanalite või Magrada veebilehe kaudu.

7.4.2. Kampaania raames loodud sooduskood võib kehtida nii kõikidele kui ka üksikutele toodetele.

7.5. Sooduskoodide kasutamine

7.5.1. Magrada veebipoe sooduskoodi saavad kasutada kõik, kes on saanud teavet kampaania kohta e-posti, SMSi, sotsiaalmeedia, või muude reklaamkanalite kaudu.

7.5.2. Klient valib endale sobiva(d) toote(d) ning lisab ostukorvi.

7.5.3. Ostukorvis olevate toodete all on lahter “Sisesta sooduskood”, kus klient saab sooduskoodi kasutada. Vastav soodustus rakendub automaatselt.

7.5.4. Klient valib sobiva tarneviisi ja tellimuse vormistaja nõutud andmed. Peale ostukorvi kinnitamist valib sobiva makseviisi.

7.6. Magrada OÜl on õigus muuta sooduskoodi kasutamise põhimõtteid ja soodustuste ulatust.

  1. Vaidluste lahendamine

8.1. Kui kliendil on veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-posti aadressile magrada@magrada.eu. Pretensioonis tuleb märkida kliendi nimi, kontaktandmed, pretensiooni esitamise kuupäev, kaubal ilmnenud puudus ja esitatava nõude sisu ning lisada ostu tõendav dokument.

8.2. Pretensioonid lahendatakse läbirääkimiste teel müüja ja kliendi vahel.

8.3. Kui ostja ja müüja ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole (http://www.komisjon.ee). Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja müüja vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi.

  1. Kliendi isikuandmete töötlemisega seotud teave

9.1. Müüjal on õigus töödelda kliendi poolt esitatud isikuandmeid ja ostude andmeid kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

9.2. Isikuandmeid töödeldakse eelkõige kliendi poolt Magrada veebipoes esitatud tellimuse täitmiseks.

9.3. Andmete töötlejaks on müüja, mis töötleb klientide andmeid, et teenindada veebipoe kliente.

9.4. Isikuandmeid kasutame kooskõlas meie privaatsuspoliitikaga (https://www.magrada.eu/meist/privaatsuspoliitika/) ja ostu- ja kasutustingimustega.

9.5. Veebipood kasutab kliendi poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, e-maili aadress, pangarekvisiidid) tellimuse töötlemiseks (tellimuse täitmine, kliendiga suhtlemine, kliendi päringutele vastamine), kauba ostjale saatmiseks ja müügistatistika koostamiseks.

9.6. Veebipood edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kohale toimetada kaupa.

9.7. Veebipood saadab kliendile uudiskirju ning pakkumisi ostja e-maili aadressile ainult juhul, kui ostja on selleks avaldanud soovi sisestades veebilehel e-kirja aadressi ning andnud teada oma soovist otsepostituse teadete saamiseks.

9.8. Kliendil on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest andes sellest meile teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldava e-kirjas toodud juhiseid.

9.9. Isikuandmete töötlemisega seotud lisateave kohta saate tutvuda meie veebilehel https://www.magrada.eu/meist/privaatsuspoliitika/.

  1. Küpsised

10.1. Magrada veebipood kasutab küpsiseid. Küpsiseid kasutatakse teabe kogumiseks selle kohta, kuidas kasutaja veebilehte kasutab, eesmärgiga pakkuda kasutajale paremat kasutajakogemust. Küpsistest saate loobuda igal ajal, muutes kasutatava seadme veebilehitseja seadistusi ja kustutades salvestatud küpsised.

10.2. Küpsistega seotud lisateave kohta saate tutvuda meie veebilehel https://www.magrada.eu/meist/privaatsuspoliitika/.

looduskosmeetika