Ostu- ja kasutamistingimused

Magrada ostu-ja kasutamistingimused

1. Üldsätted

1.1. Käesolevad ostu- ja kasutamistingimused (edaspidi tingimused) kehtivad www.magrada.eu e-poest (edaspidi e-pood) kauba ostmisel ning on lahutamatult seotud e-poe kaudu sõlmitud ostu-müügilepingutega (edaspidi leping). Kauba müüja ja e-poe omanik on Magrada OÜ (edaspidi müüja), aadress: Järva 9b, 80023 Pärnu, Eesti; registrikood: 1280763; KMKR: EE101855947; e-post: magrada@magrada.eu. Tingimused kehtivad kõigi isikute (edaspidi klient) ja müüja vahel e-poe vahendusel kauba ostmisel tekkivate õigussuhete kohta.

1.2. Lisaks käesolevatele tingimustele e-poe vahendusel müüja ja klientide vahel sõlmitud lepingutele kohaldatakse Eesti Vabariigi kehtivaid õigusakte.

1.3. Müüjal on õigus käesolevaid tingimusi ühepoolselt muuta ja täiendada, avaldades uuendatud tingimused e-poe veebilehel https://www.magrada.eu/kontakt/ostu-ja-kasutamistingimused/. Kui klient tellis kaupa enne uuendatud tingimuste avaldamist, siis lepingule kohaldatakse ostu sooritamise hetkel e-poes avaldatud tingimusi.

1.4. Kliendil on õigus käesolevaid tingimusi enne tellimuse esitamist salvestada ning vajadusel taas esitada.

2. Kauba- ja hinnainfo

2.1. E-poes müüdavate toodete hinnad ja kogused on märgitud toodete juurde.

2.2. E-poe hinnad on märgitud eurodes ning sisaldavad käibemaksu.

2.3. Kauba kohale toimetamise tingimused on kehtivad vastavalt käesolevate tingimuste punktile viis.

2.4. Teave ja kirjeldus iga e-poes müüdava toote kohta on esitatud e-poes vahetult toote juures.

3. Kauba tellimine

3.1. Tellimusi saab e-poes esitada külalisena ja registreeritud kasutajana. Tellimuse esitamisega klient nõustub käesolevate tingimustega ning müüja kehtiva privaatsuspoliitikaga.

3.2. Tellimuse esitamiseks tuleb kliendil kõigepealt lisada soovitud toode ostukorvi.

3.3. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv SmartPOSTi või Omniva pakiautomaat, kuhu tellitud kaup saadetakse või valida kullerteenus.

3.3.1. Kauba välismaale (väljapoole Eestit) tellimise korral tuleb kõigepealt valida vastavas andmeväljas riik. Sel juhul kaup toimetatakse kohale kohaliku postkontori poolt, kui tellimuses ei ole märgitud teisiti.

3.3.2. Tellimuse vormistamisel suvevälisel perioodil peab klient tarneviisi valimisel arvestama ilmastikutingimustega. Näiteks, kui klient valib pakiautomaadi, mis asub õues, siis toode võib külmast kahjustuda. Seetõttu müüja soovitab kliendile suvevälisel perioodil tellida kaup pakiautomaati, mis asub hoone sees. Kui klient siiski tellib toodet pakiautomaati, mis asub õues, soovitab müüja kliendil tellimusele järele minna nii kiiresti kui võimalik. Vähemalt ühte käesolevatest soovitustest eiramisel müüja ei vastuta ilmastikuoludest juhtunud toote riknemise eest, mistõttu lepingust taganemisõigus sel juhul ei kohaldu.

3.4. Klient tasub tellimuse eest müüja poolt pakutud maksekeskkondades.

3.4.1. Enne tellimuse esitamist tuleb kliendil kindlasti veenduda, et kõik tema sisestatud andmed on õiged ja kehtivad ning, et ostukorvis olevad tooted ja nende kogus vastab kliendi tegelikule soovile. Müüja ei vastuta kliendi tehtud vigade eest andmete sisestamisel ning kauba ja selle koguse valimisel, ning sellest tuleneva kahju eest.

3.4.2. Pärast tellimuse eest tasumist tuleb kliendil vajutada nupule “Tagasi kaupmehe juurde”. Seejärel viiakse klient automaatselt tagasi e-poe kassasse, kus on võimalik tutvuda esitatud tellimuse andmetega ning alla laadida arve. Samuti, pärast tellimuse eest tasumist saadab müüja kliendile tellimuse ja makse kättesaamist kinnitava e-kirja koos tellimuse arvega.

3.5. Leping müüja ja kliendi vahel jõustub alates tellimuse eest tasutud summa laekumisest müüja arveldusarvele Swedbank AS-is.

3.6. Kui kliendi tellitud toodet ei ole võimalik tarnida seoses toote puudumisega laos või ükskõik, mis muul põhjusel, teavitatakse sellest klienti esimesel võimalusel e-posti teel. Sel juhul selle toote eest tasutud rahasumma tagasimakse teostatakse pangakontole, kust makse laekus, hiljemalt 14 kalendripäeva jooksul alates vastava e-teate saatmisest kliendile.

4. Maksetingimused

4.1. Kliendil on võimalik toote eest tasuda läbi e-maksekeskkonna, pangalingiga või pangakaardiga Visa või MasterCard.

4.2. E-poes saab klient kasutada pangalinki järgmistes pankades.

4.2.1. Eesti: Swedbank, SEB, LHV, Pocopay, Liisi ID ja Coop.

4.2.2. Läti: Swedbank, SEB, Citadele ja Luminor.

4.2.3. Leedu: Swedbank, SEB ja Luminor.

4.2.4. Soome: Aktia, Ålandsbanken, Danske, Handelsbanken, Nordea, Oma Säästopankki, Pohjola, POP Pankki, S-Pankki ja Säästopankki.

4.3. Läbi e-maksekeskkonna tehtud tehingud arveldatakse eurodes ning kliendi pangakontolt arvestatakse ostusumma samuti eurodes.

4.4. Tellimuse maksumusele võib lisanduda teenustasu vastavalt kliendi ja deebet- või krediitkaardi väljastaja vahel sõlmitud lepingule.

5. Tellimuse kohale toimetamine ja vastutus

5.1. Kaupa saab tellida SmartPOSTi ja Omniva pakiautomaati ning kulleriga. Välismaale tellimise korral saabub kaup postkontorisse või pakiautomaati.

5.1.1. Kauba kohale toimetamise tasu Eesti piires kliendi valitud pakiautomaati kannab täies mahus müüja kui kliendi ostukorvi summa ületab 49 eurot (v.a tingimuste punktis 5.5. kirjeldatud juhtudel). Alla 49 euro ostude puhul kannab kohaletoimetamise kulud ostja.

5.1.2. Kauba tellimisel välismaale lisandub kauba hinnale kohale toimetamise tasu.

5.2. Eestisisene saadetis jõuab üldjuhul kliendi valitud pakiautomaati 2-5 tööpäeva jooksul alates lepingu jõustumist.

5.3. Kauba kohale jõudmisest pakiautomaati teavitavad SmartPOST ja Omniva klienti SMSi-ga, mis sisaldab pakiautomaadi ukse avamiseks koodi. Kauba saabumisest välismaa postkontorisse või pakiautomaati teavitab sellest klienti vastav teenusepakkuja.

5.4. Tellimuse kättesaamisel kohustub klient avama selle pakendit hoolikalt, et seal olev toode ja selle pakend ei saaks kahjustada. Juhul, kui klient rikub seda nõuet ja vähemalt toote pakend saab kahjustada, siis selle toote puhul 14-päevane tagastamisõigus ei kohaldu sõltumata sellest, kes tegelikult tellimuse pakendit avas ja kahju tekitas.

5.4.1. Juhul, kui klient avastab toote kättesaamisel, et talle on saadetud vale või defektne toode või toode jõuab kliendini halvas seisukorras ja/või avatud peamises pakendis, kliendil tuleb teavitada sellest müüjat e-posti teel kooskõlas tingimuste punktiga 6.4., lisades e-kirja manusesse vastavad, hea kvaliteediga tõendid (näiteks pildid).

5.4.1.1. Vale, defektse, halvas seisukorras või avatud peamises pakendis toote tagastamise asemel saavad müüja ja klient soovi korral eraldi kirjalikult kokku leppida toote tagasisaatmise. Vastava kokkuleppe saavutamise korral vale, defektne, halvas seisukorras või avatud peamises pakendis toode ei kuulu enam tagastamisele, ning müüja on kohustatud tagastama 14 kalendripäeva jooksul selle toote osas kliendiga kokkulepitud rahasummat samale pangakontole, kust makse selle toote eest teostati.

5.4.2. Müüja vastutab kliendi tellitud toote kahjustumise või kadumise eest selle transportimise jooksul. Kauba kohale toimetamise hetkest müüja enam ei vastuta kauba kahjustumise või kadumise üle. Tellitud kaup loetakse kohale toimetatuks, kui see on jõudnud kliendi valitud pakiautomaati või postkontorisse.

5.5. Juhul, kui klient ei ole SmartPOSTi, Omniva või välismaa postkontori määratud hoiutähtaja jooksul (üldjuhul seitsme kalendripäeva jooksul – täpsemat teavet saab nimetatud tarnijate kodulehtedelt) tellitud kaupa vastu võtnud, loeb müüja, et klient on tellimusest loobunud. Sel juhul müüja teostab tellimuse eest tasutud rahasumma tagasimakse pangakontole, kust makse teostati, hiljemalt 14 kalendripäeva jooksul alates tellimusest loobumise teate saamise kuupäevast. Sel juhul tellimuse saatmise ja tagastamise kulud kannab täies mahus klient. Sellest lähtudes on müüjal on samuti õigus teha tasaarveldus tagasimakse teostamisel.

5.6. Müüja ei vastuta kliendi tellitud kauba kohale toimetamise viibimise eest, kui kaup anti tarnijale üle õigeaegselt, kuid kohale toimetamine viibis asjaolu tõttu, mida müüjal polnud võimalik kontrollida või mõjutada. Müüja ei vastuta kliendile tekitatud kahju eest, kui müüjast ükskõik, mis mittetuleneval põhjusel, on kolmas isik saanud ligipääsu pakiautomaadi sahtlisse, kuhu tellitud kaup toimetati.

5.7. Juhul, kui klient on saanud vale sisuga kauba, tuleb müüjat selleset viivitamatult teavitada e-posti teel. Pakk tuleb tagastada müüjale tagastuskoodiga või selle puudumisel konsuleerida müüjaga. Tagastuskulud katab täies ulatuses müüja, kui tagastus on kooskõlas müüjaga.

6. Lepingust taganemine ja pretensioonide esitamise kord

6.1. Pärast tellimuse kättesaamist on kliendil õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 kalendripäeva jooksul kas osaliselt või täielikult. Tellimus loetakse kättesaanuks hetkest, mil on see pakiautomaadist või postkontorist vastu võetud. Taganemisõigus ei kohaldu, kui kliendiks on juriidiline isik. Taganemise kord on kirjeldatud punktis 6.3.

6.2. Olenevalt tootest ei pruugi kliendil lepingust taganemise õigust olla, sest tagastatav toode peab vastama Eesti Vabariigi Võlaõigusseaduse § 53 lõikes 4 (neli) loetletud tingimustele. Selleks tooteks on eelkõige kliendi poolt kasutatud või kahjustatud pakendiga toode. Kaupadele, mida oma olemuse tõttu ei saa tagastada (nt avatud pakendiga kosmeetika, parfüümid, mille hulka kuuluvad ka kodulõhnastajad, hügieenitooted, mille hulka kuuluvad ka huulepalsamid) 14-päevane taganemisõigus ei kehti.

6.2.1. Kliendil on õigus tutvuda kaubaga viisil, nagu see on tavapäraselt lubatud sarnase kaubaga tutvumiseks füüsilises poes testrit kasutamata. Klient vastutab kaubaga tutvumisel kauba väärtuse vähenemise eest, kui ta on kaupa kasutanud eeltoodust muul viisil. Kui toodet on kasutatud muuks otstarbeks või tootel või selle pakendil on kasutamise või kulumise märke, on müüjal õigus sõltuvalt tootele tekitatud kahju määrast alandada tagastatavat toote ostusummat vastavalt selle toote väärtuse vähenemisele või keelduda selle toote ostusumma tagastamisest.

6.3. Ostetud toote tagastamiseks tuleb kliendil hiljemalt 14 kalendripäeva jooksul alates toote kättesaamisest esitada müüjale e-posti teel toote ostmisest digitaalselt (ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID abil) allkirjastatud taganemise avaldus. Taganemise avalduses tuleb ära märkida toote tagastamise põhjus. Digitaalselt allkirjastamata taganemisavaldusi vastu ei võeta, v.a siis, kui kliendil puudub objektiivsel põhjusel dokumentide digitaalne allkirjastamise võimalus (näiteks tema riigis selline võimalus ei eksisteeri). Sellisel juhul võib avaldus olla allkirjastatud käsitsi. Toote tagastamise kohta saab täpsemalt lugeda Tagastusõiguse lehelt https://www.magrada.eu/kontakt/tagastusoigus/.

6.3.1. Müüja kohustub vastama kliendi taganemisavaldusele e-posti teel 14 kalendripäeva jooksul alates avalduse saamise kuupäevast.

6.4. Kauba tagastamise kulud kannab klient, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, mille eest vastutab müüja.

6.5. Klient on kohustatud toodet tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 kalendripäeva jooksul või esitama müüjale viimase kirjalikul nõudel kirjaliku tõendit e-posti teel, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul toodet tagastanud samal viisil samale kauba tarnijale, kes tellimuse kohale toimetas. Seetõttu müüja soovitab kliendile alati võtta pakiautomaadist või postkontorist kauba tagastamist kinnitavat kviitungit.

6.5.1. Toote tagastamiseks pakiautomaati tuleb tarnija poolt väljastatud koodi ning järgida tarnija nõudeid. Välismaale tellitud toodet tuleb tagastada sama postkontorisse või pakiautomaati, mille kaudu tellimus kätte saadi. Toode tuleb müüjale tagastada võimalusel samas pakendis, millesse see oli transportimiseks pakitud. Transpordi kulud katab täies uletuses klient.

6.6. Pärast tagastatava toote kättesaamist ning eeldusel, et tagastud toode vastab kõikidele tagastamise nõuetele, tagastab müüja kliendile hiljemalt 14 kalendripäeva jooksul selle toote eest tasutud ostusumma. Tagasimakse teostatakse samale pangakontole, kust makse laekus. Kui tagastatud toodet on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik toote olemuses, omadustes või toimimises veendumiseks või tootel või selle pakendil on kasutamise või kulumise märke, on müüjal õigus sõltuvalt tootele tekitatud kahju määrast alandada tagastatavat toote ostusummat vastavalt selle toote väärtuse vähenemisele või keelduda selle toote ostusumma tagastamisest.

6.7. Müüjal on õigus taganeda lepingust kliendiga, kui kliendi tellitud toote hind oli tellimuse esitamise ajal märgitud e-poes eksituse tõttu oluliselt alla selle turuhinna. Sel juhul müüja tagastab kliendile tema tellimuse eest tasutud rahasumma hiljemalt 14 kalendripäeva jooksul. Tagasimakse teostatakse samale pangakontole, kust makse laekus.

7. Sooduskoodid

7.1. Sooduskood on numbrite ja/või tähtede kombinatsioon, mis võimaldab e-poe külastajal sooritada ostu allahindlusega. Sooduskoodid võivad pakkuda erineva väärtusega allahindlusi, mis kehtivad teatud aja jooksul kas kogu kauba või selle teatud osa suhtes.

7.2. Sooduskood kehtib müüja määratud tähtaja jooksul, millest teavitatakse sooduskoodi saajat koodi väljastamisel.

7.2.1. Sooduskoodi saab kasutada ainult e-poes.

7.2.2. Sooduskood annab allahindlust toodetele, sealhulgas ka juba soodustuses olevatele toodetele, v.a kampaaniate puhul.

7.2.3. Tähtaja ületanud sooduskood on kehtetu ning ei kuulu ümbervahetamiseks uue koodi vastu.

7.2.4. Kampaaniasoodustuste väärtuse ja kehtivusaja kohta saab täiendavat teavet reklaamkanalite või e-poe kaudu.

7.2.5. E-poe sooduskoodi saavad kasutada kõik, kes on saanud teavet kampaania kohta e-posti, SMSi, sotsiaalmeedia või muude reklaamkanalite kaudu.

7.2.6. Klient valib endale sobiva toote ning lisab selle ostukorvi. Ostukorvis asub lahter “On Teil sooduskood?”, kus saab sooduskoodi kasutada. Sisestatud sooduskoodile vastav soodustus rakendub automaatselt pärast korrektse ning kehtiva sooduskoodi sisestamist ja kinnitamist. Klient valib sobiva tarneviisi ja täidab ostukorvis nõutud andmeväljad.

8. Nõuete esitamise kord ja vaidluste lahendamine

8.1. Kui kliendil on müüjale pretensioon või nõue, tuleb kliendil see kõigepealt saata müüjale e-posti teel. Pretensioonis/nõudes tuleb märkida kliendi täisnimi, kontaktandmed, pretensiooni/nõude esitamise kuupäev, pretensiooni/nõude sisu ning lisada vastava ostu tõendav dokument. Pretensioon/nõue peab olema allkirjastatud digitaalselt (ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID abil). Digitaalselt allkirjastamata pretensioone/nõudeid vastu ei võeta, v.a siis, kui kliendil puudub objektiivsel põhjusel dokumentide digitaalne allkirjastamise võimalus (näiteks tema riigis selline võimalus ei eksisteeri). Sellisel juhul võib pretensioon/nõue olla allkirjastatud käsitsi.

8.1.1. Müüja kohustub vastama kliendi pretensioonile/nõudele e-posti teel 14 kalendripäeva jooksul alates selle saamise kuupäevast.

8.2. Pretensioonid/nõuded lahendatakse eelkõige läbirääkimiste teel müüja ja kliendi (lepingupooled) vahel.

8.3. Kui lepingupooled ei suuda lahendada vaidlust läbirääkimiste käigus k.a siis, kui üks pool ignoreerib teist rohkem kui 30 kalendripäeva jooksul, siis on pooltel õigus pöörduda Pärnu Maakohtu (https://www.kohus.ee/et/maakohtud/parnu-maakohus) poole. Kliendil on samuti võimalik tasuta ning kohtuväliselt pöörduda Eesti Tarbijavaidluste komisjoni poole (http://www.komisjon.ee) või Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole (https://ec.europa.eu/consumers/odr/main/index.cfm?event=main.home.chooseLanguage).

9. Kliendi isikuandmete töötlemisega seotud üldine teave

9.1. Müüjal on õigus töödelda kliendi poolt esitatud isikuandmeid, neid sisaldavaid dokumente ja ostude andmeid kooskõlas kehtivate Eesti Vabariigi õigusaktidega, kooskõlas Euroopa Parlamendi ja nõukogu 27. aprilli 2016. aasta määrusega (EÜ) 2016/679 füüsiliste isikute kaitse kohta isikuandmete töötlemisel ning selliste andmete vaba liikumise ja direktiivi 95/46/EÜ kehtetuks tunnistamise kohta, müüja kehtiva privaatsuspoliitikaga (https://www.magrada.eu/meist/privaatsuspoliitika/) ning käesolevate tingimustega eelkõige punktis 9.3. toodud eesmärkide täitmiseks.

9.2. Isikuandmete vastutavaks töötlejaks on müüja.

9.3. Müüja kasutab kliendi poolt läbi e-poe sisestatud isikuandmeid (täisnimi, telefoninumber, e-posti aadress, postiaadress, pangarekvisiidid) eelkõige kliendi tellimuse töötlemiseks (tellimuse täitmiseks, kliendiga suhtlemiseks) ja müügistatistika koostamiseks.

9.4. Müüja edastab kliendi isikuandmeid kauba vedamist pakkuvale ettevõttele eesmärgiga kiirelt, mugavalt ja turvaliselt kliendile tellimus kätte toimetada.

9.5. Müüja saadab e-poe külastajale/kliendile enda uudiskirju ning pakkumisi e-posti teel ainult külastaja/kliendi läbi e-poe antud nõusoleku korral.

9.5.1. Kliendil ja e-poe külastajal on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest uudiskirjadest ja pakkumistest järgides saadud e-kirja lõpus toodud juhiseid või andes sellest müüjale teada e-posti teel.

9.6. Isikuandmete töötlemisega seotud lisateabega on võimalik tutvuda e-poe lehel https://www.magrada.eu/meist/privaatsuspoliitika/.

 

10. Küpsised

10.1. E-pood kasutab küpsiseid. E-poe kasutamine tähendab külastaja nõusolekut kasutatavate küpsiste osas. Küpsiseid kasutatakse teabe kogumiseks selle kohta, kuidas külastaja e-poodi kasutab, eesmärgiga pakkuda külastajale tulevikus paremat e-poe kasutamise kogemust. Küpsistest on võimalik loobuda igal ajal, muutes kasutatava seadme veebilehitseja seadistusi ja kustutades salvestatud küpsised.

10.2. Küpsistega seotud lisateabega on võimalik tutvuda e-poe lehel https://www.magrada.eu/meist/privaatsuspoliitika/.

11. Muu

11.1. Müüja tingimuste kõige värskem versioon on alati kättesaadav salvestatavas vormis e-poe lehel https://www.magrada.eu/kontakt/ostu-ja-kasutamistingimused/.

Kontakt

Kui teil on mistahes küsimusi või soove, võtke meiega ühendust, kirjutades e-posti aadressil magrada@magrada.eu.

Magrada Organic Cosmetics logo