Brändijuht Kaire Miiter jagab nippe: mida tuleks teada juustepesust?

Erinevalt näo-või kehahooldusest, juustepesust ei räägita nii tihti kui võiks. Juustepesu on miski, mis kuulub meie tavapärasse rutiini , ning me ei kuluta aega sellele mõtlemiseks. Õigesti hooldatud juuksed on kaunite kiharate saladus. Kuid mida peaks teadma enne, kui kasutad looduslike juuksehooldustooteid? Kui palju šampooni peaks päriselt kasutama? Miks juuksed kiirelt mustaks lähevad?

Milline on õige veetemperatuur, millega juukseid pesta?

Pesta ei tohiks ei liiga kuuma ega külma veega. Veetemperatuur võiks olla käesoe, leige, et avada juukse kutiikulad. Sel viisil saavad juuksed aktiivaineid paremini omastada juuksehooldustoodetest. Šampooni võiks kasutada 1-2 pumbatäit. Kellele aga meeldib pesta jaheda veega, võiks seda teha pesu lõpus, peale palsami ja maski kasutamist. Külm vesi sulgeb taas kutiikulad. Kui juukse kutiikulad on suletud, on juuksed siledad, läikivad ja kahuvabad, sest nii säilitavad juuksed enda niiskuse ja niisutatuse. 

Miks juuksed kiiresti taas rasuseks ja mustaks lähevad?

Rasu ei ole iseenesest halb asi, see hoiab peanaha loomulikul teel niisutatuna ja aitab ennetada juuste murdumist ning rabedaks muutumist. Kui palju peanahk rasu toodab on väga individuaalne, kuid seda protsessi võib lisaks stressile, ebasobivatele toodetele, hormonaalsele tasakaalutusele mõjutada pesemine. Sellisel juhul võib juustega imesid teha topelt-pesemine. 

Soovitan enda pead kaks korda šampooniga pesta. Esimese pesu ajal peseme välja kogunenud mustuse ja juustesse kogunenud jäägid. Teise pesu ajal puhastame ja toidame juukseid – nii toimub juuste sügavpuhastamine. Kusjuures teise pesu ajal šampoonid vahutavad rohkem, sest peas on vähem mustust ja rasu. Kindlasti tuleks arvesse võtta, et on juuksetüüpe, kellele ei pruugi topelt-puhastamine sobida. Kuid kui juuksed on pesemata juba päris mitu päeva või kui juustes on palju juuksehooldustooteid – lakid, vahad, päikesekaitse jms, võib topelt-pesemise rutiin olla päästerõngas. Topelt-pesemine puhastab sügavuti juukseid, nii ei muutu juuksed kiirelt taas mustaks. 

Oluline on tehnika, kuidas juukseid pesta

Ilmselt paljud meist on näinud, kuidas reklaamides šampooni peanahal ringitades vahtu hõõrutakse, kuid selline puhastamisviis ei ole kuigi hea, eriti kui on kergesti pusasse minevad juuksed. Juukseid tuleks pesta sirgete liigutustega küljelt küljele, kuklapiirkonnas üles-alla, kui on pikemad juuksed. Nii ei tekita me endale pesemise ajal juurde pusasid. 

Oluline on ka meeles pidada seda, et juuksed on kõige mustemad just peanaha juures. Pesemise ajal tuleks pesta ainult peanahka, vaht jõuab juukseotstesse duši all olles nii või teisiti ja eraldi juukseotsi ei ole soovitatav pesta. Šampooni välja loputades puutuvad kõik juukseosad šampooniga kokku. 

Põhilised vead, mida palsami ja maski kasutamisel tehakse

Aeg on kallis, kuid kui pesete palsami maha kohe pärast selle peale kandmist, ei pruugi te sellest mingit kasu juustele saada. Tavaliselt oleks hea palsamit juustesse jätta pakendi juhistes loetletud ajaks, mis on tavaliselt mõni minut – täpselt nii palju, et keha pesta. 

Sama oluline on ka toode hoolikalt välja loputada, et juustesse ei jääks tootejääke, nii võivad juuksed peale pesu hoopis mustad tunduda. 

Toitke enda juukseid aeg-ajalt. Üks või kaks korda nädalas juuksemaski kasutada on hea lahendus. Eriti kui teie juuksed on kuivad või kahjustatud.

Mida kindlasti arvesse võtta, kui kasutada looduslikke tooteid

Nahk, sealhulgas peanahk on väga aeglane organ ja see reageerib muutustele üsna aeglaselt. Seega, kui te vahetate enda juuksetooteid, andke enda peanahale ja juustele aega harjumiseks uute toodetega enne, kui teete esimesi järeldusi. 

Looduslikud šampoonid sisaldavad taimseid koostisosi, mis on nahasõbralikud ning mis toidavad peanahka ja juuksefoliikiume, aidates kaasa tervemate ja säravamate juuste loomisele. Me väga tihti unustame selle, et kõik šampoonid, palsamid, maskid jms, mida me duši all kasutades maha loputame ning kanalisatsioonni uhume, jõuavad meie ökosüsteemi. Looduslik ja puhta koostisega šampoon on igal juhul ka keskkonnale parem!

Kaire Miiter

Üks kommentaar sissekandele “Brändijuht Kaire Miiter jagab nippe: mida tuleks teada juustepesust?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga