Magrada brändijuht Kaire Miiter jagab nippe: kõik, mida pead teadma juuksepesust
Kaire Miiter
Erinevalt näo- või kehahooldusest ei räägita juuksepesust nii palju kui võiks – see lihtsalt on osa meie tavapärasest rutiinist ja me ei kuluta eraldi aega sellele mõtlemiseks. Sellegipoolest on õigesti hooldatud juuksed kauni soengu saladuseks.
Seega, mida peaksid teadma, kui kasutad looduslikke juuksehooldustooteid? Kui palju šampooni vajad päriselt üheks pesukorraks? Ja miks ometi juuksed nii kiirelt mustaks lähevad? Uurime järele!
Milline on õige veetemperatuur, millega juukseid pesta?
Pesta ei tohiks liiga kuuma ega külma veega. Veetemperatuur võiks olla käesoe ehk leige, et avada juuksekarva kutiikulid. Nõnda saavad juuksed ammutada aktiivaineid hooldustoodetest paremini.
Kui palju šampooni on n-ö õige kogus?
Šampooni võiks korraga kasutada 1-2 pumbatäit. Kellele meeldib pesta pead jaheda veega, võiks valida külmema temperatuuri alles pesukorra lõpus, pärast palsami ja maski kasutamist. Põhjus selleks on väga lihtne: külm vesi sulgeb kutiikulid. Kui need on suletud, jäävad juuksed siledad, läikivad ja kahuvabad, säilitades niiskuse ja niisutatuse.
Miks juuksed kiiresti rasuseks ja mustaks lähevad?
Rasu ei ole iseenesest halb, kuna hoiab peanaha loomulikul teel niisutatuna ning aitab ennetada karvade murdumist ja rabedaks muutumist. See, kui palju peanahk rasu toodab, on väga individuaalne. Lisaks stressile, ebasobivatele toodetele ning hormonaalsetele muutustele võib protsessi mõjutada ka pesemine. Sellisel juhul võib imesid teha n-ö topelt-pesu.
Esimese šampoonipesu ajal peseme juustest välja kogunenud mustuse ja hooldustoodete jäägid. Teise pesu ajal aga puhastame ja toidame kiharaid – toimub sügavpuhastamine.
Šampoonid vahutavad teise pesukorra ajal rohkem, kuna peas on vähem mustust ja rasu. Kindlasti tuleks siinkohal arvesse võtta, et on juuksetüüpe, millele topelt-pesu ei pruugi sobida. Kui aga kiharad on olnud juba päris mitu päeva pesemata või neis leidub palju juuksehooldustooteid (lakid, vahad, päikesekaitse jmt) võib see osutuda päästerõngaks. Ja kui juuksed on sügavuti puhastatud, ei muutu need nii kiiresti ka taas mustaks.
Oluline on tehnika
Ilmselt oled näinud, kuidas reklaamides šampooni peanahal ringitades vahtu hõõrutakse. Selline “strateegia” pole aga karvadele kuigi hea, eriti, kui tegemist on kergesti pusasse minevate juustega.
Kui on pikemad juuksed, tuleks neid pesta sirgete liigutustega küljelt küljele, kuklapiirkonnas üles-alla. Nõnda ei tekita me pesemise ajal pusasid juurde.
Oluline on ka meeles pidada, et juuksed on kõige mustemad just peanaha lähedalt. Seega, pesemise ajal tuleks pesta ainult peanahka, sest vaht jõuab veega juukseotstesse nii või teisiti. See tähendab, et šampooni välja loputades puutuvad juuksed kogupikkuses pesuvahendiga kokku.
Põhilised palsami- ja maskivead
Aeg on kallis, kuid kui pesed palsami maha kohe pärast selle peale kandmist, ei pruugi sellest juustele mingit kasu olla. Reeglina on hea mõte jätta palsam pähe pakendi juhistes kirja pandud ajaks, mis on tavaliselt mõni minut – täpselt nii kaua, et jõuad keha pesta.
Sama oluline on toode hoolikalt välja loputada, et juustesse ei jääks selle jääke. Kui nii juhtub, võivad juuksed pärast pesu hoopis mustad tunduda.
Kiharaid tuleks aeg-ajalt ka toita, kasutades selleks üks või kaks korda nädalas näiteks juuksemaski. Seda eriti, kui juuksed on kuivad või kahjustatud.
Mida arvesse võtta, kui kasutad looduslikke tooteid?
Nahk, sh peanahk, on väga aeglane organ ja reageerib ka muutustele nõnda. Seega, kui vahetad juuksetooteid, siis anna peanahale ja kiharatele aega uute šampoonide-palsamite-maskidega harjuda, enne kui esimesi järeldusi teed.
Looduslikud šampoonid sisaldavad taimseid koostisosi, mis on nahasõbralikud ning toidavad nii peanahka kui ka juukseid, aidates nõnda kaasa tervemate ja säravamate kiharate sünnile.
Kipume unustama, et kõik šampoonid, palsamid ja maskid, mida duši all kasutame ja hiljem kanalisatsiooni uhume, jõuavad meie ökosüsteemi. Looduslik, puhta koostisega šampoon on igal juhul ka keskkonnale parem valik.
Ainult hea soengu päevi soovides
Kaire Miiter
PÄRNAÕIE ŠAMPOON
Auhinnatud juuksekasvu kiirendav šampoon mesimagusa pärnaõie aroomiga. Sobib eriti hästi neile, kellel on õhukesed juuksed.
RABARBERI JUUKSEMASK
Auhinnatud best-seller, mis sügavniisutab, toidab ja taastab kuivad ning kahjustatud juuksed. Mask on rikastatud mahlase rabarberi aroomi ja kreemja tekstuuriga.
PÄRNAÕIE TAHKE ŠAMPOON
Tõeline best-seller: rikkalikult vahutav, volüümi ja sära andev šampoon mesimagusa pärnaõie aroomiga. Kestab kuni kolm korda kauem. Sügavpuhastav.